DIY Lifestyle

Świąteczne wianki

logo151208_1

Jakiś czas temu, na portalu społecznościowym, zostałam zaproszona do grupy Koła Gospodyń Miejskich. Koleżanki i ich koleżanki, przyjaciółki, siostry i ich koleżanki spotykają się cyklicznie na warsztatach organizowanych przez nie same. Wspólnie się uczą, inspirują, plotkują i przede wszystkim miło spędzają czas. Długie grudniowe wieczory sprzyjają świątecznym przygotowaniom dlatego dzisiaj przedstawiam fotorelacje z ostatnich wiankowych warsztatów KGM.

Let’s start!

Bazą do naszych wianków była faszyna, którą dekorowałyśmy zielonymi gałązkami. Następnie układałyśmy kompozycje według własnego pomysłu i kleiłyśmy wszystko klejem na gorąco. Mój wianek obył się bez klejenia. Zamiast tego użyłam drucika aby wszystko scalić.

Na wiankach znalazły się ususzone pomarańcze, cynamon, szyszki, gwiazdki anyżu, kryształki, czerwone zimowe owoce, suszony len i wile innych. W zasadzie wszystko się nadaje do takiego wianka. Były też nawet owoce dzikiej róży.

Efekt końcowy był bardzo zadowalający. Każdy wianek był inny, a każda gospodyni wydawała się być zadowolona ze swojego dzieła.

Znalazł się także mały pomocnik 🙂

Układanie kompozycji.

Była też chwila na pyszne ciasto z pomarańczy gotowanych w całości mm..

 

  • Super pomysł! Sama marzę o takim wianku na drzwiach, może spróbuję go sobie zrobić. Bo te w sklepach są takie „bez duszy”…:)