Lifestyle

NOWOROCZNE POSTANOWIENIA

Coffee2

W związku nadejściem nowego roku człowiek tak ma, że zastanawia się nad swoim życiem. Nie wiem czy to za sprawą ledwo minionych „magicznych” świąt czy tego, że nagle zdaje sobie sprawę, że jest coraz starszy. Dzieci tak szybko urosły albo na głowie przybył kolejny siwy włos mimo, że ma się dopiero 26 lat. Większość z nas z początkiem nowego roku postanawia sobie, że ten to już na pewno będzie lepszy od poprzedniego.

Zastanawiałam się jaki sens mają te noworoczne postanowienia. W radio słyszałam, że w czołówce noworocznych zobowiązań jest rzucenie palenia, zgubienie zbędnych kilogramów, podwyższenie swoich zarobków oraz poświęcenie więcej czasu dla siebie.

Wszystko fajnie ładnie, pytanie tylko do kiedy wystarczy nam sił i zapału żeby w postanowieniu wytrwać. Z palaczami przechodzi szybko. Do pierwszej imprezy. Z tym kilogramem lub dwoma, też nienajgorzej. W końcu dopiero styczeń, a do wakacji jeszcze daleko. Przecież z Ewą Ch. można przejść metamorfozę już w 30 dni. Kwestie finansowe trochę niezależne od nas spełzają na niczym, tak jak i nasz wolny czas.

Zatem czy nie efektywniej byłoby zrobić plan na dzień, tydzień, miesiąc? Zacząć od tych małych. To łatwe. Wystarczy nowy kalendarz w wersji tradycyjne, kartkowej, w której będzie można rozpisać plan. Powinien zawierać ważne spotkania, istotne informacje, a ponadto listę zakupów tworzoną na bieżąco. Fajnie jest też zrobić swoją tzw. wishlist albo listę prezentów dla najbliższych tworzoną na bieżąco. Gwarantuje, że nie będzie problemu z zakupami na następną gwiazdkę.

Odłóż na bok planowanie długoterminowe. Zacznij od dziś planować swój czas i spełniać marzenia.

tomorrow