Lifestyle Parenting

GARDEN PARTY W STYLU MARYNARSKIM

Zawsze marzyło mi się przyjęcie w ogrodzie z piękną dekoracją i słodkim stołem. Okazuje się, że do przygotowania takiego przyjęcia wystarczy pomysł, trochę wolnego czasu i niewielki nakład finansowy. Wraz z siostrą postanowiłam podjąć wyzwanie. Przygotujemy garden party z prawdziwego zdarzenia na pierwsze urodziny jej syna Michałka.

TEMAT PRZEWODNI. Pierwszym krokiem jest wybór stylu lub tematu przewodniego takiej imprezy. W naszym przypadku padło na styl marynarski. Wszystko w kolorach granatu, czerwieni i biel, w różnych odsłonach, kropek, pasków i gwiazdek.

ZAPROSZENIA. Powinny wtajemniczać zapraszanego gościa w temat imprezy. Nasze zaproszenia są już gotowe. I nie powiem, ale jestem dumną z ich wykonania. Są piękne i idealne wpisują się wybrany styl. W kolejnym poście postaram się opisać krok po kroku jak je wykonałyśmy. Nie obyłoby się bez pomocy niezastąpionej Pauliny i jej sprzętów.

MIEJSCE. Kolejny krok to wybór miejsca. Szczęśliwie się składa, że moi rodzice mają dom z pięknym ogrodem. Impreza odbędzie się pod koniec maja. Mamy nadzieję, że dopisze nam pogoda.

DEKORACJE OGRODU. Mamy kilka pomysłów. Poza tradycyjnymi balonami i serpentynami postanowiłyśmy wykonać tiulowe pompony. Niezwykle klimatyczne, a do tego o niejednokrotnym zastosowaniu. Wybrałyśmy także białe papierowe kule oraz proporczyki (girlandy w kształcie trójkątów). Cała dekoracja będzie uzupełniona białymi światełkami oraz świeżymi kwiatami.

DEKORACJA STOŁU. Szklane naczynia wypełnione smakołykami, udekorowane satynową tasiemką z etykietką. Buteleczki z papierowymi rurkami na napoje dla dzieciaków. Talerzyki, kubeczki, rurki serwetki, wszystko w kolorach granat, biel i czerwień. Całość uzupełnią żywe kwiaty, najlepiej białe goździki. Wszystkie niezbędne akcesoria znalazłyśmy w Simple Party studio.

SŁODKI STÓŁ. W papierowych kubkach popcorn, orzeszki i owoce. Na szklanej paterze babeczki z kremem, w dużych słojach kolorowe bezy, pianki, lizaki, na talerzach cake pops. Nie zapomnimy o zdrowym akcencie jakim są owoce w towarzystwie fontanny czekolady. Hit na każdym przyjęciu. A na koniec, oczywiście dwupiętrowy tort w stylu angielskiemu – w kolorach białym i granatowym.

W związku z tym, że przyjęcie odbędzie się w ogrodzie nie planujemy sadzać gości przy stole. Zapewnimy wygodne miejsce do siedzenia na bujanej ławce, kocu, krzesłach, odpowiednio udekorowanych skrzynkach i paletach (bardzo modnych w tym sezonie.